Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2019, 18:00 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Kamil
Pojawiły się nowe kolory Iroshizuku i zastanawiam się nad zakupem. Niestety odstrasza mnie cena, bo chciałbym nabyć kilka butelek. Może ktoś wie, gdzie można je nabyć w przyzwoitej cenie. Ewentualnie ktoś chce się dołączyć do zakupu i wspólnymi siłami wywalczymy gdzieś lepsze ceny.
K.

a potem wylewa w agresji, nagle człowiek w lustrze to nie ty" Bisz

PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2019, 19:09 
Użytkownik

Kiedyś były lepsze ceny na engeika.com, ale widzę, że Taizo zamknął interes :(

PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2019, 21:01 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Taizo miał problemy, bo łamał politykę cenową m.in. Pilota właśnie (15$ w Japonii, 25$ w USA, 35$ w Europie), obniżając przy okazji wpływy podatkowe państwa, więc na niego uprzejmie donieśli i skutecznie utrudnili zakup piór u źródła. Wydawało się, że się z domiaru podniósł ...

Pbkgwo: długo najskuteczniejszą (=niska kwota, puszczone bez VAT-u, + relatywnie tania przesyłka) metodą był zakup pojedynczych butelek (lub max dwie) bezpośrednio z Japonii, ale nie wiem jak teraz jest z tym losowym wyłapywaniem paczek do oclenia. Ktoś ma jakieś świeże doświadczenia?

PostNapisane: środa, 6 lutego 2019, 08:30 
Użytkownik

Ja na te nowe (na 100 lecie) bym się może skusił, (ze 2/ max 3 butelki), ale na pewno nie po cenie w PL. To jednak nadal Iro i 165zł przy 75zł w JP (czy też nawet 100zł z wysyłką) za sztukę generalnie nie dam "dla zasady".

PostNapisane: sobota, 9 lutego 2019, 22:41 
Nowy użytkownik

A ja chętnie weszłabym w spółkę z kimś, kto byłby zainteresowany zestawem jubileuszowym 15 ml i zdecydowanie chciałby się pozbyć turkusowego i zielonego :)

PostNapisane: niedziela, 21 kwietnia 2019, 14:51 
Użytkownik

Ja kupuje we wloskich sklepach - stilo e stile i stilografica. Czasami też jako „firma” wiec bez vat. Finalna cena ok 90pln dostarczone, za większe butelki.

PostNapisane: niedziela, 9 czerwca 2019, 10:29 
Ja moje kupiłem w USA, ale mam ten plus, że mój dziadek tam jeździ na zimę, więc mi przywiózł. Cenowo wychodzą bardzo dobrze jeśli ma się sposób jak ominąć odprawę celną

PostNapisane: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 10:13 
Użytkownik

Najtaniej w Japonii

PostNapisane: czwartek, 5 grudnia 2019, 22:44 
Użytkownik

Właśnie natrafiłem w Internetach na plotkę o podwyżce cen Iroshizuku od stycznia :( Jeszcze nie przyzwyczaiłem się do nowych cen Sailora, a tu taka informacja...

PostNapisane: środa, 29 kwietnia 2020, 15:33 
Nowy użytkownik

Wiem, jestem nowy, natomiast na piorawieczneforum właśnie zakończyłem niewielkie zamówienie grupowe, gdzie udało mi się załatwić cenę za orishizuku po 22,8€ - czyli za 103zł za dużą buteleczkę, z grupową wysyłką za free do polski na jeden adres. Więc jeśli byliby chętni i ktoś kto to zorganizuje, to mogę powiedzieć co i jak - ja się tego nie podejmę bo nie wiem czy by mi ktoś zaufał :)

PostNapisane: środa, 29 kwietnia 2020, 20:40 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Może jak zamówienie, które zrobiłeś na tamtym Forum zostanie zrealizowane, to ścieżka będzie już przetarta i jeśli byś miał ochotę, to mógłbyś zorganizować ponowne zakupy zbiorowe, albo też mógłbyś podzielić się swoimi doświadczeniami (sposoby, adresy itd itp) z kimś, kto zechciałby się tego podjąć na tutejszym Forum .... Ciekawe tylko jak będą wyglądały kwestie celne ...
Z drugiej strony skoro @MichalK prawie dokładnie rok temu informował o atrakcyjnych cenach na IRO we Włoszech, to może warto by było i ten kierunek przebadać... Tym bardziej, że wtedy byłby to zakup na rynku wewnątrzwspólnotowym, więc teoretycznie nie podlegałby opłatom celnym...

PostNapisane: środa, 29 kwietnia 2020, 22:19 
Nowy użytkownik

MarcinEck napisał(a):
Może jak zamówienie, które zrobiłeś na tamtym Forum zostanie zrealizowane, to ścieżka będzie już przetarta i jeśli byś miał ochotę, to mógłbyś zorganizować ponowne zakupy zbiorowe, albo też mógłbyś podzielić się swoimi doświadczeniami (sposoby, adresy itd itp) z kimś, kto zechciałby się tego podjąć na tutejszym Forum .... Ciekawe tylko jak będą wyglądały kwestie celne ...
Z drugiej strony skoro @MichalK prawie dokładnie rok temu informował o atrakcyjnych cenach na IRO we Włoszech, to może warto by było i ten kierunek przebadać... Tym bardziej, że wtedy byłby to zakup na rynku wewnątrzwspólnotowym, więc teoretycznie nie podlegałby opłatom celnym...

Tamto zamówienie można powiedzieć jest zrealizowane, tylko 3 osoby jeszcze jutro odbiorą paczki z paczkomatów.
Generalnie nie ma żadnej filozofii, trzeba znaleźć kilka sklepów, do każdego zagadać o ofertę, ponegocjować, zebrać grupę chętnych i gotowe. Potem sprawne przelewy po uśrednionym kursie (w przypadku zakupu poza polską), zamówienie, odbiór przesyłki i jedynie logistyka związana z pakowaniem odpowiednich produktów do odpowiednich osób. Z doświadczenia mojego, realizowałem zakupy kilkudziesięciu par butów we francji, kilkudziesięciu pasków do zegarków z anglii, kilkuset :) par skarpet z portugalii, kilkudziesięciu parasoli z polski i jeszcze kilka innych akcji (m.in. w tym charytatywną dla kolegi uratowanego z wypadku).
Czyli nic strasznego, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na nocne pakowanie i nadawanie.
Jeśli byliby chętni, wszystko do ogarnięcia.
Co do cła, przy zakupie w UE płaciłem zawsze cenę sklepową pomniejszoną o rabat (od 20 do 65%), ale bez dodatków bo wewnątrzunijny zakup nie wymusza tego typu opłat.

PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2020, 06:49 
Użytkownik

No to w zasadzie nic nie stoi ma przeszkodzie, żebyś założył odrębny wątek pt. "Zakupy zbiorowe - Iroshizuku taniej niż w Polsce"... albo coś w tym rodzaju i, jak się zbierze odpowiednia ilość chętnych i atramentów, ... "kowboju do dzieła" :-) .... . Sądzę, że Twój krótki staż na Forum nie powinien tu być przeszkodą, zwłaszcza, że w przypadku wielu spośród nas atramenty to rodzaj substancji psychoaktywnej - powodującej u niektórych osobników szczególnie duże uzależnienie ...
Skoro Twoje doświadczenia jeśli idzie o źródełko IRO jest dobre, to tym lepiej, choć ja bym jeszcze sugerował sprawdzenie kierunku włoskiego... może w związku z zaistniałą sytuacją sklepy wprowadziły jakąś dodatkową zniżkę... A nawet jeśli nie - to w ten bardzo pośredni sposób przyczynilibyśmy ociupinkę się do ponownego ożywienia koniunktury ekonomicznej w tym sympatycznym kraju ...
Tu strona Stilo & stile
https://www.stiloestile.it/it/101-botti ... rand-pilot
Stilografica ma chyba nieco wyższe ceny, ale to w przypadku edycji jubileuszowej, trzeba by sprawdzić "zwykłe" wersje ...
https://www.stilografica.it/ricambi/inc ... ry-567.htm

PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2020, 08:22 
Nowy użytkownik

MarcinEck napisał(a):
No to w zasadzie nic nie stoi ma przeszkodzie, żebyś założył odrębny wątek

Stoi niestety, regulamin zabrania mi takie akcje robić jak mam staż poniżej roku.
Co do ceny, na stilografica mam cenę 22,8€, ale z opcją urwania jakby była większa ilość

PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2020, 16:20 
Użytkownik

No tak, to faktycznie przeszkoda. Może ktoś mógłby wziąć organizację zakupu na siebie, kierując się Twoimi światłymi wskazówkami i oczywiście za zgodą Adminów. Ja niestety z przyczyn różnych nie mogę, zresztą w zakupie zbiorowym też nie będę uczestniczył...

PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2020, 16:53 
Użytkownik

Kupowałem bezpośrednio w Japonii

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]