Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 14 stycznia 2018, 00:41 

Witam. To pióro miało już "publiczna premierę" jakiś czas temu, ale w związku z tym, że wcześniej nie znałem tego forum, dlatego prezentuje je z lekkim poślizgiem :oops: . Tak naprawdę cała zabawa zaczęła się od chęci zmiany stalowego pióra na coś bardziej "klasycznego" czyli najlepiej z żywicy. Od dawna pisałem piórami ale takimi zwykłymi z atramentem w nabojach w kolorze czarnym lub niebieskim, bez większego zwracania uwagi na kolor. Podczas poszukiwania tego nowego pióra trafiłem na fora o piórach i wtedy się zaczęło :D . Po kliku dniach nie szukałem już tylko pióra z jakiegoś fajnego materiału , ale również ze stalówką pozwalającą pisać ze zróżnicowaną szerokością. Znalazłem Noodler'sa , ale postanowiłem nabyć również coś ze stalówką Italic. Miało być Kaweco ale Classic niestety nie ma wymiennych stalówek (poza zestawem do kaligrafii), więc pozostała tylko wersja AL, a ja nie chciałem nic metalowego. Lamy też jakoś tak nie bardzo mi pasuje. Więc wpadłem na dość szalony pomysł zrobienia pióra drewna. Uwielbiam drewno i w sumie pomysł bardzo mi się spodobał. Kilka prób, zakup stalówki Kaweco 1.1 i konwertera, później kilka godzin zabawy i wyszło coś takiego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pióro ma specyficzną budowę, ze względu na zastosowanie gwintu z nierdzewki, przez który korpus jest sporo szerszy od sekcji, choć mi nie przeszkadza to w pisaniu, bo sekcja jest normalnych wymiarów więc trzyma się je zupełnie wygodnie, a korpus pomimo, że jest szerszy niż w standardowym piórze to opiera się wygodnie o dłoń i pisze się bardzo przyjemnie. A drewno akacji jest wręcz magiczne i daje niesamowitą głębie gdy świeci na nie słońce, choć trudno to uchwycić na zdjęciach. Nie byłem pewien, czy uda mi się zrobić jakiś ciekawy klips i jakoś ciekawie go zamontować, i czy w ogóle będę go montował. Pomyślałem, że przyda się jakaś z tego powodu jakaś podstawka, więc z pozostałej części drewna akacji z którego robiłem pióro, udało mi wystrugać taką oto podstawkę do pióra oraz pod butelkę z atramentem.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zrobiłem jednak klips, choć długo myślałem o tym jaki powinien mieć kształt. W końcu uznałem, że pióro to pióro więc niech będzie. Niestety nie mam za bardzo czasu, żeby go zamontować, dlatego czeka na realizację ;)
Obrazek
Obrazek
Pióro wygląda dość specyficznie, więc zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu. Mi jednak bardzo się podoba głównie dlatego, że jest z drewna, przyjemnego w dotyku i jednego z najpiękniejszych materiałów :) .

PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 09:23 

Witaj
Świetnie wyszło to piórko, zwłaszcza zamknięte. Kształt cygara z ringiem to coś co zawsze będzie w modzie. Gratuluje.
No a klips to już dzieło sztuki ;)

PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:01 

Dzięki. Zawsze najbardziej podobały mi się pióra o takim kształcie, więc o ile miałem wątpliwości co do klipsa, sekcji, to co do kształtu nie miałem żadnych.

PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:06 

Ja już gratulowałem na Niebieskim, nie?
Bardzo mi się podoba, szczególnie ten komplet świadczący o tym, że to pióro ręcznie robione :)

PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 22:27 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Wszystko pasuje świetnie, brawa... nie każdy może się pochwalić piórem własnoręcznie wykonanym... :) tylko pozazdrościć umiejętności :)

PostNapisane: wtorek, 16 stycznia 2018, 07:27 

Wygląda ładnie. Sam bym pisać nie dał rady - za duży uskok nad sekcją. Już ten w TWSBI VAC 600 mnie irytuje, a tu jest jeszcze większy. Tak na biurko do popatrzenia pióro ładne, bardzo ładne. Takie piórka z uskokiem nad sekcją to zawsze dla mnie dylemat: podobają mi się zamknięte, a ciężko mi nimi pisać. Gratuluję! Ładny zestaw wyszedł.

PostNapisane: wtorek, 16 stycznia 2018, 11:24 

Dzięki raz jeszcze za miłe słowa.
Ziemniaczek, tak to to samo co na niebieskim ;) .
Dziku jak je robiłem to również zastanawiałem się, czy taka różnica nie będzie przeszkadzać podczas pisania, ale jak się okazało mi nie przeszkadza. Najprawdopodobniej jest tak dzięki długiej sekcji, gdyż niezależnie od sposobu trzymania pióra palce nie dotykają korpusu. Więc pisze się nim w zasadzie tak samo jak cienkim piórem. Korpus styka się z dłonią tylko w miejscu połączenia kciuka z palcem wskazującym. Co prawda każdy ma indywidualne upodobania i przyzwyczajenia, więc zapewne wiele osób miało by duży dyskomfort pisząc piórem z takim uskokiem. Niestety, ale ze względu na gwinty których użyłem nie dało się zrobić mniejszej różnicy, a nagwintowanie bezpośrednio drewna narzynką do metalu w warunkach garażowych tak, żeby gwint wyglądał idealnie jest dość trudne ;) . Ale chyba znalazłem na to sposób i następne będzie już bez tak dużego uskoku :D .

PostNapisane: środa, 17 stycznia 2018, 00:39 

Super pomysł z tym klipsem :) Jak nie jest jeszcze zamontowany to można zrobić z niego tzw. "rollstopper'a" (będzie zapobiegać samoistnemu sturlaniu się pióra z pochyłej powierzchni). Nie będzie miał przez to funkcjonalności jako klips, odpadnie za to problem z montażem.

PostNapisane: środa, 17 stycznia 2018, 13:57 

Wcześniej, czyli przed zrobieniem klipsa zastanawiałem się nad jego potrzebą, gdyż pióro raczej nie będzie się "przemieszczać". W dodatku z racji budowy skuwki (monolit) zamontowanie klipsa nie było proste, co dodatko zwiększało wątpliwości co do potrzeby umieszczania go w tym piórze ;). Może wcześnie zrobił bym z niego tego rollerstoppera. Ale zacząłem robić klips z ciekawości jak wyjdzie. To co udało mi się zrobić spodobało mi się na tyle, że musiałem znaleźć sposób na jego zamontowanie "domowymi sposobami" :D tak, żeby spełniał swoje zadanie. I znalazłem, ale żeby ładnie wyszło wymaga to precyzji, a więc trochę czasu którego obecnie nie mam. Tak więc musi jeszcze trochę poczekać, ale teraz nie opłaca mi się montować go jako zabezpieczenie przed ztoczeniem się ze stołu.

PostNapisane: czwartek, 18 stycznia 2018, 17:40 

Tytuł użytkownika:: ?
Pióro jak pióro, ale to podstawka jest świetna!

PostNapisane: niedziela, 28 stycznia 2018, 16:01 

Super!!!!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]