Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 10:53 

Notes zakupiłem na Pen Show, na stoisku "Twoje Pióro".
Na zdjęciu w towarzystwie dwu innych notesów Peter Pauper:

Obrazek

Wymiary nieco mniejsze od A5 czyli 12,5 x 18,5 cm.
Notes zawiera 80 kartek.

Wykonany z dobrą jakością, stylizowany graficznie na tanią książkę z lat 50-tych. Brzegi kartek są lakierowane na czerwono a w środku część kartek przyozdobiono sentencjami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Notes nie rozkłada się całkiem na płasko, a przynajmniej nie bez użycia siły ;)
Niektóre notesy mają szycie pozwalające na łatwe rozłożenie praktycznie na płasko, tutaj tak nie jest (w większym notesie Peter Pauper z pierwszego zdjęcia jest takie szycie).
Kartki lekko kremowe, ładna liniatura.

Obrazek

No i na końcu, ale nie najmniej ważne - czyli jak się po tym pisze ?
Dobrze :)

Papier jest raczej szorstki, stwarza pewien opór pod stalówką i dobrze wchłania atrament. Można go zestawić jako przeciwieństwo papierów Rhodia i Clairefontaine (a jeszcze bardziej Oxford) które są gładkie i atrament wsiąka w nie z pewnym oporem. Mnie osobiście bardziej odpowiada szkoła jaką prezentuje Peter Pauper, lubię papier który bardziej obficie pije atrament.
W każdym z posiadanych przeze mnie notesów Peter Pauper jest inny papier, ale generalnie we wszystkich papier jest dosyć chłonny.

Papier jest dosyć gruby i atrament pomimo że ochoczo wsiąka w kartkę to nie przebija na druga stronę. Przynajmniej nie przy piórach jakich używam.
Poniżej zdjęcie odwrotnej strony kartki - coś tam widać ale nie ma mowy o przesiąknięciu atramentu. Wydaje mi się że pismo z drugiej strony kartki jest mniej widoczne niż np. w notesach Leuchttrum.

Obrazek

Papier pomimo tego że dobrze wchłania atrament nie pogrubia specjalnie kreski. To jest częsta wada przy "wsiąkliwym" papierze, atrament rozchodzi się też na boki i kreska zyskuje na grubości - tak się dzieje np. w notatniku NieLadaCo . Tutaj taki efekt nie występuje.
Nie zauważyłem też strzępienia przy pisaniu, chociaż w innym notatniku Peter Pauper niestety strzępienie da się zauważyć.
Poniżej próbka pisma:

Obrazek

Ogólnie notes oceniam dobrze. Stylizacja jest ciekawa a papier dobry (chociaż nie idealny). W największym notesie PP jaki mam papier jest zauważalnie lepszej jakości, ale też recenzowany notes to chyba najtańsza linia tego producenta. Notes kosztuje w sklepie Twoje Pióro 27 zł (podaje z pamięci).

Pewnie przypadnie bardziej do gustu miłośnikom papieru bardziej "bibulastego" a nieco mniej fanom papieru typu "kartka powlekana plastikiem" ;)

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:02 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Świetna i bardzo pomocna recenzja, wielkie dziękuję! Czekałam na nią, bo sama ostatnio używam notatnika z PP i byłam ciekawa, czy nasze odczucia dotyczące użytkowania notatników tej firmy się spotkają.
lpaprocki napisał(a):
Papier jest raczej szorstki, stwarza pewien opór pod stalówką i dobrze wchłania atrament. Można go zestawić jako przeciwieństwo papierów Rhodia i Clairefontaine (a jeszcze bardziej Oxford) które są gładkie i atrament wsiąka w nie z pewnym oporem. Mnie osobiście bardziej odpowiada szkoła jaką prezentuje Peter Pauper, lubię papier który bardziej obficie pije atrament.

O, to się zdziwiłam, że taki papier właśnie Ci odpowiada. Ja się generalnie takich papierów troszkę boję, bo mimo, że najczęściej używam stalówek XF ew. F to zawsze mam wrażenie, że wszystko odbije się na drugiej stronie. Oczywiście często to złudne wrażenie i wszystko jest w porządku, ale jednak... :twisted:
Ale zgadzam się w 100%, że ten papier można przeciwstawić Rhodii czy papierowi Oxford, bo jest to rzeczywiście inna "półka", ani lepsza, ani gorsza - po prostu inna. Fajnie, że mamy wybór - to cieszy.
lpaprocki napisał(a):
Wykonany z dobrą jakością, stylizowany graficznie na tanią książkę z lat 50-tych. Brzegi kartek są lakierowane na czerwono a w środku część kartek przyozdobiono sentencjami.

Ta stylizacja jest rewelacyjna - bardzo mi się podoba okładka, ale brzegi na czerwono i to, że na części kartek są nadruki - to już jest po prostu... boskie! ;)

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:03 
Rada Jedi

To jest jeden z zakupów, które zamierzałem zrobić na Pen Show, ale ciągle odkładałem, bo to i tamto było do załatwienia i w końcu przegapiłem. Dzięki za recenzję.

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:04 

Zawsze p. Kasia z TwojePioro będzie pewnie służyć pomocą ;)

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:34 

Lash napisał(a):
O, to się zdziwiłam, że taki papier właśnie Ci odpowiada. Ja się generalnie takich papierów troszkę boję, bo mimo, że najczęściej używam stalówek XF ew. F to zawsze mam wrażenie, że wszystko odbije się na drugiej stronie. Oczywiście często to złudne wrażenie i wszystko jest w porządku, ale jednak... :twisted:
Ale zgadzam się w 100%, że ten papier można przeciwstawić Rhodii czy papierowi Oxford, bo jest to rzeczywiście inna "półka", ani lepsza, ani gorsza - po prostu inna. Fajnie, że mamy wybór - to cieszy.

Nie bardzo lubię papier typu Oxforda, mam wrażenie że piszę po plastikowym laminacie - atrament ze stalówki spływa z wyraźną trudnością, a jak już spłynie to nie wsiąka tylko zbiega się na powierzchni papieru i tam powoli wysycha :twisted:
Oczywiście papieru typu "całkowita bibuła" na którym każda stalówka wygląda jak B też nie lubię - na szczęście jest spory wybór pomiędzy tymi skrajnościami :)

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 12:14 

Dokładnie! Tutaj pełna zgoda z mojej strony :)

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]