Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 23:28 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Obrazek

Notatnik, jaki mam właśnie przed sobą i będę się starała Wam przybliżyć, powstał w firmie istniejącej od 1928 roku - Peter Pauper Press. Firma mieści się w Nowym Yorku, a jej oficjalna strona to http://www.peterpauper.com

Notatnik wykonany jest starannie, z dbałością o szczegóły. Uważam, że może być zaliczony do produktu z wysokiej półki - jest subtelny, piękny. Okładka bardzo gruba, twarda, w kolorze żółcieni z pomarańczami, z naniesionymi rysunkami `Asian Bird` i kwiatów wiśni, jak domniemuję. Ten motyw przyrodniczy jest bardzo udany, choć osobiście wolałabym, by nie było na okładce "muśnięć" złotymi kreskami, podkreślającymi kształt kwiatów; na szczęście owe muśnięcia są na tyle subtelne, że właściwie można ich, przy odrobinie dobrej woli, nie zauważyć.

Ten elegancki notatnik posiada w komplecie bardzo ładnie dobrane, stylowe wzory liter od A do Z (plus 4 dodatkowe wzory - hasła); wzory te są perforowane, można je łatwo od siebie oddzielić i... umieścić w kieszonce, jaka mieści się w wew. części okładki. W ten sposób możemy udekorować okienko w przedniej części okładki sentencją, naszymi inicjałami, malutkim rysuneczkiem. Uważam to za bardzo trafiony pomysł, bo karteczki możemy zmieniać do woli: możemy korzystać z wzorów dołączonych, jak też samodzielnie wykonać napis, podpis, rysunek; takie możliwości sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy chcemy zrobić komuś świetny, właśnie spersonalizowany, prezent.

Notatnik oczywiście nadaje się na dziennik, pamiętnik, świetnie będzie się w nim szkicować. Notatnik ma standardowy format zeszytowy, 160 stron, strony są zszywane; karteczki są w linie, które właściwie tworzą bardzo ciasno ściśnięte kropeczki, więc linia jest dość subtelna, w szarawym kolorze. Kartki mają kremowy odcień, co ładnie współgra z okładką i bardzo ciemnym, czekoladowym wnętrzem. Grzbiet okładki także w brązach, w logotypem firmy, na złotym tle, umieszczonym w dolnej części notatnika. Całość jest naprawdę... apetyczna! Oczywiście papier użyty do produkcji tego przedmiotu jest Acid free - jest to papier bezkwasowy, wysokiej jakości. Na tylnej części okładki jest bardzo duża, pojemna kieszonka na wszelkiego rodzaju bibeloty, zdjęcia, pamiątki z wakacji itp. Całość notatnika przeplata gumka dobrana kolorystycznie do całości, świetnie spinająca notatnik w jedną całość. Wszystkie oplatające opaski informacyjne czy nalepki możemy bez problemu zdjąć i... naszym oczom wtedy ukaże się notatnik w całej swej doskonałości...

Notatnik oczywiście jest do kupienia na http://www.twojepioro.pl Kwota to 37 zł co wydaje się szczególnie mało, jeżeli chodzi o relację jakości do ceny! Zarejestrowani FOPowicze dodatkowo mogą liczyć na rabat w tym sklepie :)

Galeria fotograficzna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:10 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Acha, kompletnie zapomniałam w poprzednim poście napisać Wam, jak mi się pisało w tym notatniku :lol:
Uświadomiła mi to recenzja naszego forumowego kolegi, jaką przygotował dla notatnika z tej samej firmy viewtopic.php?f=31&t=4785 :D
A więc... papier należy do tych, co mogą przebić na drugą stronę w momencie używania bardzo szerokiej (B) stalówki, która podaje mnóstwo atramentu. Wielki, naprawdę wielki plus za to, że mimo tej grubości i obfitości... nie zauważyłam strzępienia kształtu liter.

Zatem ostateczny werdykt - jestem bardzo na `tak` jeżeli chodzi o jakość notatnika, jego linię estetyczną i wykonawczą oraz papier, jaki został użyty w tym produkcie. Naprawdę... mam ochotę na więcej notatników tej firmy!

Pisane grubą stalówką (B/M) w piórze wiecznym:
Obrazek

Druga strona delikatnie przebija:
Obrazek

Pisane cienkimi stalówkami - papier zachowuje się idealnie! Na drugiej stronie nie ma najmniejszego śladu atramentu.
Obrazek

Obrazek

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]