Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 10:12 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Został mi podarowany notatnik Rhodia z serii Webnotebook, w prześlicznym pomarańczowym kolorze. Zrobił na mnie dobre pierwsze wrażenie - na tyle, że pokusiłam się o spisanie kilku spostrzeżeń odnośnie użytkowania tegoż "pomarańczaka".

Rys techniczny:
1. Firma: Rhodia
2. Nazwa/kolor: Webnotebook, papier Velin Veloute 90g/m2 w kolorze ecru, kartki kropkowane
3. Rok produkcji : 2012?
4. Wygląd/design oraz jakość przedmiotu: notatnik w kolorze pomarańczowym, z zakładką oraz kieszonką na tylnej, wewnętrznej części okładki; jakość - świetna
5.Wymiary: notatnik w standardowym wymiarze "zeszytowym"
6. Cena: nie wiem, bo to podarunek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli zdjęcia z tekstem są dla Was zbyt niewyraźne, to napiszę Wam recenzję także `komputerowo`. Pytania mile widziane :)

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 11:42 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Bardzo lubię pomarańczowy. W tym przypadku dodatkowo przy otwartym notatniku dookoła kartek w kolorze ecru (super że nie jest to zwykła biel) 'wystaje' trochę tego pomarańczu, przez co uzyskany jest fajny efekt obramowania. Z czego jest okładka? Twój tekst jest czytelny i wyraźny. Kropki są super, gładkie kartki byłyby...nijakie. Czyżbyś nie sprzedała tego pióra jeszcze, czy to jakieś inne? Dostrzegam początki "ołówkomanii". Czy "ołówkomania" zdominuje "pióromaniactwo"? Czas pokaże ;)

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 11:53 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Te kropeczki na kartkach są super. Wydawało by się, że nie ułatwią pisania w prostej linii, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem prowadzą dość "odruchowo" kierunek pisma i nie przeszkadzają.

Piornick, okładka jest z .. diabli wiedzą czego, ale to jakieś coś sztuczne o dość miękkiej i miłej w dotyku konsystencji.
Ten notatnik jest jak na moje mniemanie wręcz idealny.

Jedynie co, to wydaje mi się że gumka zamykająca jest bardzo miękka i rozciągliwa.

Lash, Twoje pismo jest bardzo wyraźne, nie trzeba przepisywać na kompie.

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 12:01 
Użytkownik

Recenzję pisałam dosłownie na kolanie w poczekalni, więc... wydawało mi się, że może okazać się dla Was dość nieczytelna :)

Tak, okładka jest ze "sztucznego" materiału i jest mięciutka, przyjemna w dotyku, bardzo fajnie zachowuje się w zetknięciu z palcami, tzn. nie powoduje np. wyślizgiwania się notatnika z ręki. Bardzo przyjemnie ciepły materiał, tutaj pogratulowałam firmie.
Karteczki w kolorze ecru są boskie, naprawdę dla miłośników maślanego pisania - znakomite. Mi osobiście to przeszkadza, bowiem bardzo lubię lekki opór papieru w zetknięciu ze stalówką pióra. Mam wtedy pełną kontrolę nad kształtem liter i nie mam wrażenia, że mi się pismo "wyślizguje", wymyka z rąk.
Kartki są oczywiście zszywane, nic nie ma prawa się niepostrzeżenie wysunąć, jak to się zdarza w przypadku klejonych zeszytów.

Powiem tak - moje zdjęcia niestety nie oddają uroku tego notatnika.
W rzeczywistości robi bardzo dobre wrażenie, bez dwóch zdań.

Obrazek

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 12:18 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Po otwarciu notatnik nie ma tendencji do zamykania się, czy trzeba nad nim popracować żeby leżał otwarty?

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 12:32 
Użytkownik

Też mam notatnik Rhodia też w barwach pomarńczy w kropeczki tylko nie tak piekny nie z takim wystrojem przypominajacym czasy miedzywojenne i powojenne. Tchnący historią. Papier ten sam i super się pisze to szept dogadania się na nim stalówki z papierem po przez atrament. Co zresztą widać na załączonych przez Lash fotach. Pozdrawiam

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 16:16 
Rada Jedi

Notatnik ten nazywa się Rhodia Webnotebook. Z tego co wyczytałem w katalogu obłożony "leatherette" czyli imitacją skóry zrobioną z papieru, szmat itp., więc w pełni ekologicznie. Może nie do końca naśladuje skórę, ale na pewno jest przyjemny w dotyku. Dzięki za recenzję, Lash, sam jeszcze nie próbowałem w nim pisać. Tak mnie męczył, że zacząłem spółdzielnię notatnikową z jego powodów. Widać nie tylko ja jestem pod jego urokiem. :)

PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2012, 18:32 
Użytkownik

And napisał(a):
Z tego co wyczytałem w katalogu obłożony "leatherette" czyli imitacją skóry zrobioną z papieru, szmat itp., więc w pełni ekologicznie. Może nie do końca naśladuje skórę, ale na pewno jest przyjemny w dotyku.

Jest absolutnie cudny w dotyku - ach, żeby wszystkie imitacje tak genialnie wychodziły producentom... Tego bym sobie, innym oraz przede wszystkim okrutnie męczonym zwierzętom, życzyła.

A! And, to ja dziękuję za zorganizowanie i wzorowe przeprowadzenie spółdzielni "rhodiowej". No i Dexowi za prezent z niej wynikły :)

Piornick, nie, nie ma problemu z otwarciem i pisaniem w zeszycie - nie ma tendencji do zamykania się. Możesz tak mocno wygiąć zeszyt, jak chcesz i ułożyć kartki, jak chcesz (w sensie "rozprasować" dłonią i one pozostają w tej pozycji).

Chciałabym Wam jeszcze pokazać kolor tego papieru - ecru w połączeniu z piękną, wyraźną "pomarańczą" wypada świetnie. Całość jest słoneczna, ciepła, taka... wakacyjna. Kiedy pisałam tę recenzję zauważyłam, że notatnik ten (jak i samo pióro) wzbudził dość duże zainteresowanie wśród oczekujących ze mną na wizytę :)

Na zdjęciu poniżej - położyłam białą karteczkę, coby uwidocznić kolor:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 08:59 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: 4001
A dziś taka Rhodia. Ponoć nowa.

Obrazek

A może raczej ulepszona ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fot. Rhodia Drive :)

Ostatnio edytowano piątek, 19 kwietnia 2013, 09:01 przez Dexter, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 09:22 
Rada Jedi

Rhodia ta sama, dodatek na "instrumenty" tylko dołożony.

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 10:21 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: 4001
Tak, tak. Napisałem to przed drugim zdjęciem ;)

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 20:24 
Użytkownik

Fajny pomysł od strony technicznej, ale estetycznie nie bardzo mi się to spodobało... :)

Obrazek

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 22:03 
Nowy użytkownik

Rok później ...
Po tym jak Lash dostała Webnotebook Rhodia, ja też dostałam takowy, czy to coś znaczy?
Nie będę powtarzać przymiotów, jak guru napisali powyżej tak musi być :)
Piszę mi się w nim cudownie, chociaż na początku bałam się go zabazgrać taki śliczny, okładka jest mięciutka jak kaczuszka i będę z nim dzisiaj spać.
No i pasuje mi do kolczyków :)
Dziękuję Lash :)

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 22:10 
Użytkownik

O jak miło, że dołączyłaś do grona miłośników pomarańczowych notatników! To jest po prostu jakość i raz jeszcze jakość!
A kropeczki cudne!
Oby Ci służyły dzielnie! Zapisuj złote i srebrne myśli :D :D

Obrazek

PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 09:03 
Nowy użytkownik

Ten "dodatek na instrumenty" to wyrób zewnętrznej firmy http://www.quiverglobal.com . Ale pomysł tego "uchwytu na pióra" jest ciekawy. Swoją drogą to po Waszych opiniach coraz bardziej korci mnie przetestowanie Rhodi Webnotebook.

PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 12:25 
Użytkownik

Rafcz - Rhodię przestestuj koniecznie. Raczej się nie zawiedziesz, szczególnie, jeżeli chcesz pisać piórem wiecznym!

Na potwierdzenie moich słów wrzucam zdjęcia moich trzech Rhodii - wypróbowałam wszystkie, absolutnie w każdej z nich papier jest rewelacyjny. Próbowałam pisać mokrymi stalówkami w rozmiarze B i cienkimi w rozmiarze XF - papier nie przebija, nie ma włoskowatych, rozlanych liter.
W każdym z tych notatników pisze się bezproblemowo, swobodnie i bez obaw, że coś złego może się wydarzyć podczas używania pióra wiecznego.
Ostanio na spacer wybrałam się z Rhodią reporterską - używanie jej jest przyjemnością: format, papier, to, że mamy perforowane karteczki, które potem łatwo wyrwać i przenieść w dowolne miejsce bądź - jako bezużyteczne - np. wyrzucić, jest bardzo wygodne. Ale przede wszystkim ten papier, ten papier, po którym mamy przyjemność pisać... Ech...

Osobiście - jestem zachwycona Rhodią w każdym wydaniu i w pełni rekomenduję!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 21:17 
Nowy użytkownik

Po takiej rekomendacji - biorę ... ! :)
W większości pisze F-kami więc tym bardziej powinno byc dobrze.
Orientuje sie ktoś, czy można te notatniki kupić gdzieś w Gdańsku? Chciałbym je "poczuć" w ręce - w kontekście wyboru konkretnego modelu. Jak nie to wezmę "w ciemno" z netu.
Czy twojepioro.pl to dobre miejsce zakupowe?

PS Lash - jaki to atrament w Twoim ostatnim mailu?

PostNapisane: środa, 24 kwietnia 2013, 21:57 
Użytkownik

Rafcz napisał(a):
Czy twojepioro.pl to dobre miejsce zakupowe?

Bardzo dobre! Jeżeli zareklamujesz się, że jesteś z FOP, możesz nawet mieć rabat, szczegóły na PW.
Rafcz napisał(a):
PS Lash - jaki to atrament w Twoim ostatnim mailu?

Ha, tego pytania się obawiałam, bo... mam tyle czerwonych atramentów, że już nie pamiętam, który zatankowałam ;)
Sprawdzę jutro, ok?

A żeby nie było, że jestem gołosłowna z tym papierem Rhodii - jeszcze jedna próbka pisma, tym razem baaaaardzo szeroką stalówką, więc i automatycznie atramentu dużo. Na drugiej stronie tej reporterskiej wersji Rhodi, gramatura papieru 80... nic a nic nie widać, nic nie przebija, nawet w miejscu, gdzie nałożyłam (nabazgrałam) bardzo dużo atramentu. Jest to dla mnie, po wielu doświadczeniach z papierami użytymi we współczesnych notatnikach, coś po prostu... niezwykłego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Teraz dopiero widzę, że słuchają dziś Zbigniewa Preisnera "Reguiem for my friend" bezwiednie pisałam, co słyszałam, stąd ten Agnus Dei :twisted: :twisted:

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 01:41 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
Rafcz napisał(a):
Orientuje sie ktoś, czy można te notatniki kupić gdzieś w Gdańsku? Chciałbym je "poczuć" w ręce - w kontekście wyboru

Nigdzie w Gdańsku nie ma Rhodii, najlepiej chyba zrobić zakupy w Twojepióro, mają już spory asortyment :) Polecam zakupić sobie poza klasycznym pomarańczowym bloczkiem (biały papier velin 80g) koniecznie coś z serii R by Rhodia (papier satynowy velin 90g, lekko kremowy). Różnica w jakości papieru w stosunku do "zwykłej" Rhodii jest niesamowita. To ten papier który recenzuje Lash w webnotebooku powyżej.
Od pisania na dobrym papierze można się uzależnić... :) A akurat Rhodia ceny ma naprawdę znośne.

PostNapisane: czwartek, 25 kwietnia 2013, 08:11 
Użytkownik

Tak, te papiery w poszczególnych seriach Rhodii się różnią, ale wszystkie są bardzo wysokiej jakości. Jeżeli ktoś pisze piórem wiecznym to wie, jak trudno jest znaleźć taki papier w notatnikach, by pisać bez przeszkód, stąd ukłon z podziękowaniem w stronę firmy.
`Pomacanie` Rhodii dużo daje w przypadku papieru Velin Veloute 90g/m2, bo ta miękkość, wręcz satyna, jest tam wyczuwalna od razu; jak napisałam: jeżeli ktoś lubi pisać maślanym piórem po maślanym papierze, to właśnie jest to! ;)
Bardzo przyjemy jest też materiał na okładce, miękki, też przywodzi na myśl aksamit. Jak wspomniał And wyżej, a ja jeszcze przytoczę: "jest to "leatherette" czyli imitacją skóry zrobiona z papieru, szmat itp., więc w pełni ekologicznie".
Inne, pokazane przeze mnie wyżej, Rhodie mają już inne okładki, czy to bardziej "papierowe", czy "antypoślizgowe", jak Rhodia Unlimited. Ale to wszystko preferencje indywidualne, co się bardziej komu spodoba. Papier Velin Superieur 80g/m2 (Rhodia reporterska, zobacz zdjęcia) też jest miękki, gładki, ale już zdecydowanie w inny sposób.

Shamhat pytała mnie, skąd wzięła się nazwa Rhodia - już odpowiadam (źródło: strona TwojePioro) :)

“Papeteries Verilhac Freres” to francuska firma założona w 1932 roku w Lionie przez dwóch braci. Z wielkim sukcesami sprzedawali oni papier do południowej Afryki i południowej części Francji. W 1934 roku siedzibę firmy przenieśli do małego miasteczka Sechilienne nieopodal Grenoble we Francuskich Alpach. Stąd właśnie wzięła się nowa nazwa firmy "Rhodia" czyli rzeka płynąca przez Lion do masywu centralnego Alp.

Shamhat napisał(a):
Piszę mi się w nim cudownie, chociaż na początku bałam się go zabazgrać taki śliczny, okładka jest mięciutka jak kaczuszka i będę z nim dzisiaj spać.

Często na początku ludzie boją się nieco pisać w tej Rhodii - tak samo moja siostra, otrzymała prezent, ale boi się go używać, bo jest tak zachwycający :)
Shamhat, no i jak tam sprawuje się poduszeczka z Rhodii? :lol: Może podsuniemy producentowi nowe zastosowanie jego produktu? :twisted:

Obrazek

PostNapisane: środa, 22 kwietnia 2015, 15:50 
Nowy użytkownik

Wspaniały wątek! Cieszymy się z każdej pozytywnej opinii i z chęcią czytamy Wasze wypowiedzi na temat naszych produktów. Temat co prawda nieco ucichł, ale z czasem mamy nadzieję, że ożywimy jeszcze temat Rhodii na forum:)

Lash - kawał świetnej roboty!

PostNapisane: czwartek, 23 kwietnia 2015, 08:26 
Rada Jedi

Temat ucichł, bo po kilku prezentacjach i pierwszych zakupach grupowych w czasach gdy nie można było notatników zakupić w sklepach, produkt obronił się sam. Mało tego, zyskał bardzo wielu zwolenników.
Mój ulubiony - R by Rhodia. Ale używam także wielu innych.

PostNapisane: czwartek, 23 kwietnia 2015, 08:38 
Użytkownik

Ja, odkąd zacząłem używać notatników Rhodia dotPad, nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnych notatników w kratkę, czy w linię. :-)

PostNapisane: czwartek, 23 kwietnia 2015, 19:18 
Użytkownik

Właśnie kończę zapisywać Rhodię Webnotebook, z czarną okładką i poliniowaną.
Dex wyżej zauważył, że gumka wydaje się miękka i rozciągliwa. I miał rację połowicznie. Miękka, ale po półrocznym intensywnym używaniu nie rozciągnęła się ani trochę.
Mnie najbardziej podoba się (tylko proszę się ze mnie nie śmiać) nie ten maślany papier, nie to, że nie przebija, nie, że rozłożyć można jedną ręką podczas pisania i się nie zamyka - otóż, pióro podczas pisania wydaje odgłos. Delikatnie skrzypi. Czad.

PostNapisane: czwartek, 23 kwietnia 2015, 19:28 
Rada Jedi

Aga, bo pewnie używasz suchego atramentu ;) A tak na serio, to faktycznie. Pióro pięknie "śpiewa" na tych kartkach. Też to lubię. Jak coś się ślizga jak po maśle to nie jest zabawa ale łyżwiarstwo.

PostNapisane: sobota, 9 maja 2015, 01:21 
Użytkownik

Kilka słów na temat tego notatnika ode mnie - tyle, że mam wersję czarną, nie pomarańczową, i w linie, nie w kropki.
http://mcagnes.blogspot.com/2015/05/notes-rhodia-webnotebook-a5-recenzja.html

PostNapisane: sobota, 9 maja 2015, 05:10 
Użytkownik

Agnes, dzięki za podzielenie się!
Dobry pomysł z tym ponumerowaniem stron - zacznę to wprowadzać w moich notatnikach.
Swoją drogą - czemu firmy tego nie robią?

Obrazek

PostNapisane: sobota, 9 maja 2015, 09:29 
Użytkownik

Robią to tylko Sigel i Leuchtturm - sprawdziłam notatniki, które posiadam.

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 10:09 
Firma

Lash napisał(a):
Dobry pomysł z tym ponumerowaniem stron - zacznę to wprowadzać w moich notatnikach.
Swoją drogą - czemu firmy tego nie robią?

Żeby notatnik się nie zorientował jak podprowadzisz mu karteczkę ;)

KAŁAMARZ.net - SKLEP(ik) ;-)
KAŁAMARZ.net - Facebook

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 12:22 
Użytkownik

Już mam, wczoraj dostałam w prezencie notatnik z ponumerowanymi stronami!
Super! I jeszcze raz dziękuję :)

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]