Forum o piorach wiecznych
http://www.forumopiorach.net/

Visconti Torpedo
http://www.forumopiorach.net/viewtopic.php?f=220&t=12459
Strona 1 z 1

Autor:  Mariusz888 [ wtorek, 12 czerwca 2018, 10:51 ]
Tytuł:  Visconti Torpedo

"Visconti można uznać za typową włoską firmę. To oczywiście wielki komplement, gdyż tamtejsi producenci nieustannie dążą do poszukiwania idealnych form oraz oprawienia zwykłych rzeczy w nieprzeciętne kształty. Tytułowe Torpedo nie ma generalnie żadnych odniesień do innych piór wytwarzanych przez Visconti. Nie przeszkadza to jednak temu modelowi być jedną z ciekawszych propozycji, jakie obecnie znajdują się w katalogu tej włoskiej manufaktury. Obłe, „cygarokształtne” pióra to nie jest coś, co kojarzymy z Visconti. W tym przypadku producent postanowił wykorzystać klasyczną formę. Pozornie zwykłej linii nadano pewne modyfikacje, dzięki czemu Torpedo odróżnia się od zdecydowanej większości przyborów piśmienniczych, które mogłyby się znaleźć w jego pobliżu."

Czytaj całość

Obrazek

Autor:  MKOL [ wtorek, 12 czerwca 2018, 17:10 ]
Tytuł:  Re: Visconti Torpedo

Ładne, choć nie powala na ziemię i tchu nie pozbawia, a za tą cenę mogłoby ;). Dzięki za recenzję.

Autor:  Mariusz888 [ wtorek, 12 czerwca 2018, 20:41 ]
Tytuł:  Re: Visconti Torpedo

Nie no jest tak szokujące i rzucające się w oczy jak inne Visconti ;) Niemniej na pewno odróżnia się od klasycznych "czarnych cygar" :)

Autor:  MKOL [ środa, 13 czerwca 2018, 09:01 ]
Tytuł:  Re: Visconti Torpedo

Korpus "wygryziony przez mole" zapożyczony troszkę z Montblanc Blue Hour Skeleton, albo to MB podejrzało projekt Visconti. Troszkę mnie razi ten uskok pomiędzy sekcją a korpusem, ale z powodu koloru wykończeń (bo nie napiszę przecież, że ceny ;) ) jest to problem stricte akademicki.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/