Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 2 października 2013, 11:30 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Ponieważ wczoraj dorwałem się do katalogów Parkera z 1939 i 1941 roku, to dwa słowa uzupełnienia do poniższej dyskusji ze stron 8/9 Targowisko próżności - chwalimy się nabytkami cz II. I być może ktoś jeszcze coś w tej sprawie będzie miał do powiedzenia.

And napisał(a):
(...)
Komplet rzadkiego Vacumatica z 1938 w szare paski, do tej pory na takiego na trafiłem.
Rozmiar Standard, choć strona Tony Fishera podaje, że były tylko Juniory.
(...)
Obrazek

And napisał(a):
Problem jest taki, że w katalogu pisze, że te Shadow-wave były tylko Junior, a mój ma 131 mm czyli jest to rozmiar Standard. Choć może dla Shadow-wave 131 mm to Junior. Kto tam to połapie?

Faktycznie na stronie Tony-ego Fishera 131 mm to wymiary Standardu i Majora w Vacumaticach 1938, ale jak to się ma to piór na stronie Davida, które są ewidentnie dłuższe niż 124 mm i wyglądają jak Junior? I faktu, że nie ma innych opcji w tych kolorystykach niż Junior i Debutante, i tylko Junior ma dwa ringi skuwki?

Standard (14mm, 131mm Long)
romb Burgundy
romb Grey
romb Black
romb Emerald
romb Golden Brown

Slender (12mm, 125mm Long)
romb Burgundy
romb Grey
romb Black
romb Emerald
romb Golden Brown

Junior (app 14mm, 124mm long)
romb Black Shadow wave
romb Burgundy Shadow wave
romb Grey Shadow wave
romb Green Shadow wave
romb Brown Shadow wave

And napisał(a):
Podobnie jest w książce o Vacumaticach, ale teraz nie mogę sprawdzić. Jak kiedyś powiedział kolega Adamon: "w Vacumatikach to jest niezłe zmieszanie" - cytuję niedokładnie z pamięci ;).

W/g Davida Isaacson-a Junior w przypadku piór drugiej i trzeciej generacji to "Standard Size Pen" W/g katalogu z 1938 roku w Twoim kolorze były tylko Juniory i Debutante. Jednocześnie kolory "główne" nie mają Juniora ani żadnego pióra z dwoma ringami.

Zerknij na to pióro (CTRL + F): Pen 2251R Parker Vacumatic Junior 2nd Generation - podobne? Jest tam jeszcze co najmniej 1 Junior z 2 generacji, też niemały, 12.8cm. Zerknij też na opis tego pióra: Pen 3589 M: Parker Vacumatic Junior Debutante

I stron z katalogu z 1938 roku:
Obrazek

Mam nadzieję, że choć trochę się wyjaśniło?

And napisał(a):
Podobnie jest w książce o Vacumaticach, ale teraz nie mogę sprawdzić. Jak kiedyś powiedział kolega Adamon: "w Vacumatikach to jest niezłe zmieszanie" - cytuję niedokładnie z pamięci ;).

And napisał(a):
MacKozinsky napisał(a):
Faktycznie na stronie Tony-ego Fishera 131 mm to wymiary Standardu i Majora w Vacumaticach 1938,...

W książce Vacumatic o rozmiarach drugiej generacji:
Major Golden Pearl - 130 mm (str 136),
Standard Golden Pearl - 130 mm (str 137),
Junior Shadow-wave - 130 mm (str 151).
Czy ktoś to na trzeźwo rozgryzie?

And, ale to chyba potwierdzenie tego co masz w pudełeczku? W katalogu nie ma innej opcji (jeśli chodzi o model), David I. sprzedaje piórko zbliżone rozmiarowo, i Junior zniknął z listy piór w głównych wariantach kolorystycznych jako tańszy model więc i znikło uzasadnienie różnicowania wielkości?

UZUPEŁNIENIE: W katalogu z 1939 nadal są pióra Shadow-wave, nadal są Junior Vacumatic-i, szerzej opisane ale bez informacji takiej jak mają inne pióra (standard girth and size, slim i.t.d.). Natomiast zamiast pióra Junior Debutante (katalog 1938) są pióra Sub-Deb Vacumatic - nazwa inna, wygląd: nie dostrzegam różnicy.
W 1941 roku już nie ma Shadow-wave-a, wracają Juniory w "zwykłych" kolorach Pearl. Cena pozostaje na poziomie 5 dolarów ale nie ma już pióra nr 137 czyli, prawdopodobnie, pióra Anda.

1939 ---->>>>>

Obrazek

PostNapisane: środa, 2 października 2013, 15:07 
Rada Jedi

Cały kłopot z katalogami Parkera jest taki, że nie podają nigdzie wymiarów tylko nazwy. Jak przytoczyłem w powyżej, czy coś jest Junior czy Standard czy Major ma tą samą długość według książki.
Wygląda na to, że mój to numer 137 z katalogu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]