Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 19:13 
Użytkownik

Zachęcony poprzednimi doświadczeniami z notesami Peter Pauper, zaopatrzyłem się jeszcze w kilka sztuk.
Recenzja dotyczy notesu "Voyages", widocznego na poniższym zdjęciu razem z innym notesem PP:

Obrazek

Notes wygląda okazale, posiada twarde okładki pokryte tkaniną (albo tworzywem o takiej fakturze).
Otwieramy notes i ...... zonk:

Obrazek

W środku jest spirala na której osadzone są kartki a piękna oprawa to wydmuszka. Takie rozwiązanie ma właściwie same wady:

- kołonotatnik nie pasuje stylem do całości (zdobione kartki, twarda oprawa ozdobiona mapami)
- nie jestem przeciwnikiem kołonotatników i często ich używam, ale robię to zawsze składając go wpół, dzięki czemu pisze się wygodnie i na płaskiej powierzchni. Połączenie kołonotesu z okładką powoduje że tego notesu nie da się tak złożyć więc w pisaniu na lewej stronie przeszkadza spirala.
- Połączenie okładki z kartkami jest takie, że nie wróżę mu długiej żywotności. U mnie po drugim otwarciu jedna strona okładki oderwała się. W normalnym kołonotesie nie występuje ten problem bo okładka obraca się na sprężynie tak jak wszystkie kartki, a tutaj usztywniona jest grzbietem.

Obrazek

Obrazek

Kartki są liniowane, i dosyć bogato ozdobione. Oprócz motywu na górze każdej kartki część opatrzona jest sentencjami, a niektóre kartki zadrukowane są w całości:

Obrazek

Obrazek

Notes posada 80 kartek formatu A5.
Papier ma lekko beżową barwę i jest gruby. Nie znalazłem informacji gramaturze, ale według mnie to około 120 g/m2.

No i ostatecznie - jak się pisze ?
Papier jest niezły, tradycyjnie dla PP jest raczej "bibulasty", bardzo dobrze wchłania atrament ale nie pogrubia przy tym linii. Na mokrych piórach daje się zauważyć minimalne strzępienie, prawie niewidoczne.
Kartki są grube i przy normalnym pisaniu po drugiej stronie kartki nie widać przebijania (anie przesiąknięcia atramentu, ani żadnego śladu liter). Udało mi się natomiast doprowadzić do przesiąknięcia atramentu kreśląc kilka razy linię w tym samym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując: Notes dobrze wygląda z zewnątrz i ma niezły papier, ale wstawienie kołonotatnika do środka nie pasuje do całej reszty i do tego powoduje że używanie notesu jest niewygodne.

Notes kupiłem w sklepie Twoje Pióro.

PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 20:12 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Świetny ! Fajnie się otwiera. No to na listę zakupów wpisany :)

PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 20:59 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: 4001
Nie lubię kołonotatników. Nie potrafię pisać na lewej stronie, gdyż kółka uwierają mnie w rękę.

PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 21:30 
Użytkownik

Dexter napisał(a):
Świetny ! Fajnie się otwiera. No to na listę zakupów wpisany :)

ja go niespecjalnie polecam - z powodu tego nieszczęsnego kołonotatnika wstawionego w okładkę.
Lepiej kupić inny notes Peter Pauper.

PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 23:16 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Świetna recenzja, piękny notatnik!

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]