Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 18:55 
Użytkownik

Nie, ten grubopiszący to był jakiś wyjątek...
Wcześniej nigdy się na taki egzemplarz nie nacięłam, a miałam i widziałam kilka sztuk.

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 15:13 
Użytkownik

Adrian napisał(a):
Może jednak warto oddać na gwarancję.
Kupowałem w grudniu Hemiego i pisze naprawdę cieniutko i wcale nie leje nawet przy atramencie Watermana.

A w jakim sklepie kupowałeś?
Możesz zrobić jakieś próbki z Hemim + Waterman? Chyba, że masz zatankowany inny atrament, to napisz tylko jaki i na jakim papierze. Byłbym wdzięczny. Również wrzucę próbki i porównamy.

Jestem tak zdesperowany, że kusi mnie kupno Pelikana M150, by już się nie męczyć z tym WMem.

Dodam, że kupowałem mojej dziewczynie Watermana, ale nie Hemi, a - Audace i również pisze grubo z atramentem Watermana, chyba nawet grubiej, niż mój Hemi. Aktualnie również pisze atramentami Pelikana. Dlatego ja dalej stawiam na winę ze strony atramentów, a nie pióra, ale kto wie.. może rzeczywiście moje pióro jest skopane. Jak dasz próbki, porównamy, to zobaczymy co robić dalej.
A może napisać maila do WM z tym problemem? Tylko jaki mail? Ze strony oficjalnej WM, czy z jakiegoś punktu serwisowego?

Edit: Z góry przepraszam administrację za lekkie zamieszanie, jakie powstało w temacie. Jeśli będzie to konieczne, to proszę rozdzielić topic z problemem dot. pióra do podforum o piórach.

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 16:15 
Użytkownik

Ja swój kupowałem w małym sklepie papierniczym, który zaopatruje się bezpośrednio u przedstawiciela Sanforda.

Na próbce jest tekst pisany Hemim z czarnym atramentem od Watermana i tekst pisany Parkerem Urbanem F z czarnym Quinkiem. Papier to Notatnik Top2000 z papierem 70g/m^2

Obrazek

Kreska stawiana przez Hemiego to jakieś 2/3 kreski parkera.

PostNapisane: środa, 19 stycznia 2011, 12:45 
Użytkownik

Szok. Wczoraj płukałem pióro, dziś ładuję Watermana Florida Blue i zaczynam pisać..piszę, piszę i..kreska jest cienka.
Porównanie Pelikana Black, Blue-Black i WM Florida Blue. Z tej próbki widać, że najbardziej zlewa się Pelikan Blue-Black, choć jak popisałem nim trochę dłużej, to było lepiej. Zobaczymy jutro jak będzie pisać z tą Floridą, zawsze atrament zmienia swoje właściwości dzień po załadowaniu. No i oczywiście to jest ten sam notatnik, co Twój Adrianie, więc porównanie powinno być wiarygodne.

Edit: Oczywiście wszystko pisane Watermanem Hemisphere, nazwy innych firm pisałem tylko w ramach testu :)
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]