Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 11 listopada 2010, 20:50 
Użytkownik

Byłoby fajnie, gdybyście wypisywali tutaj atramenty z takimi informacjami jak gęstość i przepływ. Najlepiej w skali od 1 do 10 :)
Szukam jakiegoś gęstszego atramentu, bo niestety WM Blue-black'iem w moim Hemisphere nie popiszę, bo zalewa. Chyba, że to coś z moim piórem nie tak.

Ostatnio edytowano piątek, 14 stycznia 2011, 15:15 przez Zares, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 11 listopada 2010, 21:16 
Użytkownik

Pelikan jest gęstszy.

PostNapisane: czwartek, 11 listopada 2010, 21:41 
Użytkownik

Ja z moich doświadczeń powiem, że Piloty japońskie, o których piszemy w innym temacie są rzadkie, a na pewno nie gęste.

PostNapisane: sobota, 13 listopada 2010, 15:54 
Użytkownik

Jeśli chodzi o gęstszy atrament, to ja również jestem za Pelikanem :). A jaki to ma być kolor? Tylko niebiesko-czarny czy np. czarny też może być?

PostNapisane: niedziela, 28 listopada 2010, 02:42 
Użytkownik

No, a oprócz Pelikana, to jakie gęste atramenty polecacie? Pelikan ma strasznie mało kolorów do wyboru:/ Chyba, że Edelstein, ale on drogi (40-50zł). Te Edelsteiny też są takie gęste jak 4001?

Aktualnie piszę Pelikanem 4001 Royal Blue i nawet fajny kolorek, ale wydaje mi się, że bardziej sucho się nim pisze, niż czarnym 4001.

PostNapisane: niedziela, 28 listopada 2010, 10:32 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Gęstość gęstością, ale to raczje chodzi o lepkość płynu. To właśnie napięcie powierzchniowe atramentu powoduje że odnosimy wrażenie iż atrament jest gęsty. Jednak pojęcie "gęstości" już się utarło. Nie czepiam się ale informuję :)
Pozostańmy jednak przy gęstości. ;)
Co do Pelikana Edelstein, są u nas recenzje. Jak dla mnie pisze się nim dokładnie tak samo jak 4001 poza tym że ma fajniejszy przepływ :)

PostNapisane: niedziela, 28 listopada 2010, 10:41 
Użytkownik

Pelikan 4001 ma sporo kolorów - miałem zielony, turkusowy i czerwony. Chyba widziałem tez fioletowy i brązowy. Inna rzecz, że czerwony nie podobał mi się - bardzo wodnisty i mdły kolor.

Za to 4001 Royal Blue to mój ulubiony niebieski atrament, według mnie mniej "suchy" niż czarny 4001. Tego ostatniego lubię za kolor, ale używam tylko w mokro piszących piórach.

PostNapisane: niedziela, 28 listopada 2010, 11:02 
Rada Jedi

Brązik 4001 jest niczego sobie i bardzo mi pasuje. Dam dziś recenzję :)

PostNapisane: poniedziałek, 29 listopada 2010, 15:18 
Użytkownik

No i jednak na 4001 Royal Blue się zawiodłem. Nie czuć lepkości atramentu, przez co dziwnie się nim pisze. O wiele lepiej wypada 4001 czarny, ale ile mogę pisać czarnym kolorem, jeszcze zimą.
Turkusowy się raczej nie nadaje na notatki w zeszytach, choć pamiętam, że on był mega lepki, super :)

Ciekaw jestem jak mojej dziewczynie się pisze tym Royal Blue, bo zapewniałem Ją wczoraj wieczorem, że będzie gęsty, a niestety nie jest.

Tak więc poszukiwania wciąż trwają.

Edit: Właśnie zauważyłem na aukcji, że jest też 4001 Blue-Black - pisał ktoś nim? Jest lepki?

PostNapisane: poniedziałek, 29 listopada 2010, 15:46 
Rada Jedi

Niestety nie jest :) Taka sama wodzianka. Z Pelikana 4001 tylko czarny będzie raczej pasował.
Poszkaj może koloru z oferty Standardgraph.

PostNapisane: poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:03 
Użytkownik

Jaa, no ja się załamię chyba :D Jak Wy umiecie pisać taką wodą?

Gdzie można kupić te atramenty z oferty Standardgraph?

A Edelsteiny? Pisałeś, że podobnie się pisze, co 4001, ale jeśli chodzi o lepkość, to są zbliżone do czarnego, czy raczej do Royal Blue?

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 04:14 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
Jesli chodzi o atramenty, to przeplyw i gestosc to jedna sprawa, ale oprocz tych kryteriow atramenty mozna podzielic takze na "mokre" i "suche". Atramenty bardziej mokre maja lepszy przeplyw i sa swietne do cienkich stalowek (XF/F) - nie zasychaja na czubku stalowki w zwiazku z czym piorem pisze sie bardziej gladko. Szybciej schnace atramenty z kolei sa najlepsze przy grubszych stalowkach oraz fleksach - dzieki temu pismo sie nie rozmazuje. Do szybciej schnacych atramentow zaliczylbym np. atramenty takie jak CROSS, Pelikan 4001, oraz Montblanc natomiast bardziej "mokre" i nieco wolniej schnace atramenty to Waterman, Caran D'Ache, Diamine oraz Pilot Iroshizuku. Parker Quink zarowno pod wzgledem gestosci, przeplywu oraz czasu schniecia plasuje sie dokladnie posrodku, dzieki czemu jak dla mnie jest to atrament idealny niemal do kazdego piora :-)

A swoja droga ciekawy jestem jak sprawuja sie atramenty Edelstein Pelikana - chyba az z ciekawosci nabędę i wypróbuje :-)

Natürlich.

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 11:55 
Użytkownik

Myślałem, że już nikt nie napisze, dzięki :) Będę musiał wypróbować te atramenty Crossa i Montblanca :)
Mój WM Hemisphere ma stalówkę F, a mimo to mokre atramenty mi rozmazują pismo. Atramentem Watermana kompletnie nie da się pisać :/

Też jestem ciekaw co do Edelsteinów, ponoć mają lepszy przepływ, więc chyba jednak bardziej mokre :/

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 14:13 
Rada Jedi

Panowie, moim zdaniem Edelstein jeśli chodzi o przepływ i "schniętość" :) można przyrównać do CDA.

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 15:18 
Użytkownik

Pelikan 4001 najbardziej "suchy" byl w kolorze Blue-Black, czarny tez byl dosyc szybkoschnacy. Edelsteiny widze ze w takim ukladzie poszly w nieco innym kierunku, ale na pewno wyprobuje ktorys z niebieskich :-)

Natürlich.

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 15:43 
Użytkownik

Cytuj:
CDA

Możesz rozwinąć ten skrót? :)

Cytuj:
Pelikan 4001 najbardziej "suchy" byl w kolorze Blue-Black, czarny tez byl dosyc szybkoschnacy

Czyli Blue-Black można porównać do Brilliant Black? Jeżeli tak, to może by mi spasował, bo czarnym mi się pisało i jak dotąd najlepiej pisze.

Inky (lub ktokolwiek), jeśli kupisz już któryś z Edelsteinów, mogę prosić o wysłanie próbki listem? Zapłacę za przesyłkę i ew. koszta pojemnika i/lub próbki. Proszę o odp. na PW, by nie robić zbędnego OT.

Edit: Ten Cross na pewno nie zlewa pisma, jest lepki? Na allegro jest fajna oferta: 22zł za 62.5 ml lub 6 nabojów za dychę. Jakie one mają wejście te naboje? Takie jak Waterman/Pelikan?

PostNapisane: sobota, 4 grudnia 2010, 18:01 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
CDA do Caran d'Ache

PostNapisane: niedziela, 5 grudnia 2010, 15:30 
Użytkownik

Zares napisał(a):
Cytuj:
CDA

Możesz rozwinąć ten skrót? :)

Cytuj:
Pelikan 4001 najbardziej "suchy" byl w kolorze Blue-Black, czarny tez byl dosyc szybkoschnacy

Czyli Blue-Black można porównać do Brilliant Black? Jeżeli tak, to może by mi spasował, bo czarnym mi się pisało i jak dotąd najlepiej pisze.

Inky (lub ktokolwiek), jeśli kupisz już któryś z Edelsteinów, mogę prosić o wysłanie próbki listem? Zapłacę za przesyłkę i ew. koszta pojemnika i/lub próbki. Proszę o odp. na PW, by nie robić zbędnego OT.

Edit: Ten Cross na pewno nie zlewa pisma, jest lepki? Na allegro jest fajna oferta: 22zł za 62.5 ml lub 6 nabojów za dychę. Jakie one mają wejście te naboje? Takie jak Waterman/Pelikan?

CDA (nie mylic z CBA) :D Fonsi juz rozszyfrowala :-)

Co do Pelikana 4001, to Blue-Black jest jak dla mnie bardzo zblizony do czarnego Pelikana jesli chodzi o konsystencje wiec nie zaszkodzi sprobowac. Probkami atramentow sie akurat nie zajmuje, ale z tego co pamietam Fanatyk oferuje probki atramentu wiec mozna by go zapytac czy nie daloby sie skombinowac probki Edelsteina.

Jesli zas chodzi o atrament CROSS, to jest on "lepki" i dosyc szybko schnie, przynajmniej takie sa moje doswiadczenia z kolorem czarnym; domyslam sie jednak, ze z niebieskim pewnie bedzie podobnie. Naboje z tego co pamietam sa zwezone, ale otwor na wypustke splywaka powinien byc standardowy - jedynie w przypadku piora nie zalozylbys do niego "zwyklego" naboju International bo srodek obsadki/sekcji jest odpowiednio wyprofilowany.

Pozdrawiam

inky

Natürlich.

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 15:35 
Użytkownik

Mam zamiar kupić Crossy, sprawdzimy, czy mi będą odpowiadać, oczywiście niebieskie, bo czarnych nie widzę sensu kupować, skoro Pelikan 4001 Czarny jest okej.

Chcę kupić i wypróbować więcej atramentów, bo szkoda płacić za przesyłkę za 1 paczkę nabojów.
Czy ktoś wie coś na temat atramentów: Aurora, Scheaffer?

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 15:37 
Użytkownik

Jeśli dobrze pamiętam, to atrament Cross to jest Pelikan przepakowany w inne butelki. Więc chyba szkoda kasy :)

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 16:04 
Użytkownik

No, no, też przed chwilą wyczytałem o tym, ale dzięki za cynk. Ehh, szkoda, bo polowałem na niego od grudnia.
Pozostaje Standardgraph i Montblanc.

Mam nadzieję, że ktoś ma/miał styczność z Aurorą, Scheafferem (Schaefferem?) i powie coś na ich temat, bo dziś chciałbym już złożyć zamówienie.

Wczoraj wlałem Pelikana 4001 Blue-black i powiem, że jest tak pół na pół. Lepiej, jeśli chodzi o rozlewanie (mniej rozlewa) od Royal Blue. Myślałem szczerze, że będzie bardziej niebieski kolor, a wygląda też średniawo.. szary, wyblakły, ledwo dostrzegany niebieski.

Heh, ja to mam problem, za niedługo chyba będę musiał kupić jakieś inne pióro, suche, bo chyba przepływ w moim piórze jest też po trochu winny rozlewaniu atramentu. Jak jeszcze mi nie skradziono Parkera I.M., to miałem go zalanego Parkerem niebieskim i było idealnie, mogłem pisać na prawdę drobno i się nie zlewało. Chyba będę musiał spróbować, ale będą jaja jak w moim Hemisphere też będzie rozlewać. :roll:

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 17:11 
Użytkownik

Nooo... z choinki spadłam :)
A co Cię w tych atramentach interesuje?
Mam Aurorę Blue i Black i to są fajne atramenty. Sheaffera mam czerwonego i jest najczerwieńszy :)

Aaaa, chodzi o gęstość, czy lepkość? Te inky, przepraszam, inki ;), bardzo ładnie płyną :)

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 17:26 
Użytkownik

O, super :)
Chodzi o to, by się literki nie zlewały, pisząc drobno, wąsko, czy też po dwukrotnym przejechaniu stalówką po papierze. Dzieje się tak w przypadku Aurory i/lub Scheaffera?

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 17:39 
Użytkownik

Nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Ale to chyba bardziej zależy od mokrości pióra ;)

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 22:46 
Użytkownik

i od papieru oczywiście :)
na niektórych cieniutkich żadnym piórem ani atramentem nie da się dobrze pisać :P

a jeśli to nie wina papieru ani atramentu, to rzeczywiście może warto pióru się przyjrzeć

PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 01:10 
Użytkownik

Piszę na Top 2000 Hamelin, linia na nich jest cieńsza od innych papierów.

Tylko co ja mogę zrobić, przyglądając się pióru? :D Oddać na gwarancję? A jak wróci jeszcze gorsze? (Czytałem o takich przypadkach z Hemi)

PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 17:04 
Użytkownik

Może jednak warto oddać na gwarancję.
Kupowałem w grudniu Hemiego i pisze naprawdę cieniutko i wcale nie leje nawet przy atramencie Watermana.
dr_haust na PWF pisał, że też niedawno kupił Hemiego który pisze jak pióro ze stalówką F powinno pisać.
Jak poprawili sekcje w nowych modelach, to możliwe że też potrafią naprawić stare ;)

PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 17:12 
Użytkownik

Zares napisał(a):
Czy ktoś wie coś na temat atramentów: Aurora, Scheaffer?

Mam niebieskiego i czerwonego Sheaffera i jestem z nich bardzo zadowolona pod każdym względem.

PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 01:08 
Użytkownik

Adrian napisał(a):
Może jednak warto oddać na gwarancję.
Kupowałem w grudniu Hemiego i pisze naprawdę cieniutko i wcale nie leje nawet przy atramencie Watermana.
dr_haust na PWF pisał, że też niedawno kupił Hemiego który pisze jak pióro ze stalówką F powinno pisać.
Jak poprawili sekcje w nowych modelach, to możliwe że też potrafią naprawić stare ;)

Jak to naprawili? Czyli coś jednak było nie tak w Hemich? W sumie ja pióro kupiłem 13 Października.

PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 17:52 
Użytkownik

Tzn, ja nie naprawiałem piórka, tylko już takie kupiłem.
A że więcej osób pisało o stalówce cienko piszącej, myślałem, że nowa seria tak już ma.

Pióro ze stalówką F piszące jak M to raczej jakaś wada konstrukcyjna.
Tym bardziej że są modele które nie leją i pozostawiają cienką kreskę.
Chyba że może te cienko piszące są wadliwe w mniemaniu Watermana :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]